Materiály pro výrobu psí boudy

Pro výrobu psích bud lze použit mnoho různých materiálů, ať už se jedná o vnější plášť, kde můžeme vybírat z obkladových palubek, OSB desek apod., izolace v podobě polystyrenu, izolační vaty apod. a vnitřních obkladů stěn z OSB desek, překližky nebo palubek.

Vnější strana psí boudy:

Pro výrobu používáme smrkové obkladové palubky profil C, tloušťky 12,5 mm nejvyšší kvality podle normy ČSN EN 13990 (492110). Jsme také schopni se přizpůsobit potřebám zákazníka a tak jsme již vyráběli psí boudy z vnější strany z modřínových palubek, OSB desky, cetris desek.

Vnitřní konstrukce stěn psí boudy:

Konstrukce boudy je tvořena smrkovými trámky 40x50 mm, které zajišťují robustní konstrukci.

Izolace psí boudy:

K izolaci používáme fasádní polystyren tloušťky 50 mm. Zatepleny jsou všechny stěny, podlaha i střecha psí boudy. Přepážka mezi ložnicí a předsíňkou je zateplena také, a to fasádním polystyrenem tloušťky 20 mm.

Vnitřní opláštění psí boudy:

Podlaha uvnitř boudy je obložena smrkovými palubkami, stěny a strop jsou tvořeny OSB deskami tloušťky 10 mm.

Střecha psí boudy:

Konstrukce střechy tvoří z vnitřní strany OSB deska, následuje rám ze smrkových trámků 40x50 mm vyplněný 50mm fasádním polystyrenem a vnější strana jsou obkladové palubky tloušťky 15 mm.

Pokud je bouda určena do zastřešeného kotce, může být střecha bez krytiny a rovná (pes si rád vyskočí na střechu a sleduje okolí z výšky). Pokud je bouda určena do volného prostoru, je nutné zvolit střešní krytinu a střecha má v takovém případě mírný sklon kvůli odtékání vody. V základním provedení je střešní krytinou asfaltový pás, za příplatek lze volit mezi střechou pokrytou  Kanadským šindelem nebo střechou psí boudy z pozinkovaného plechu.