Vytápění psí boudy

Toto vytápění pomáhá psovi s udržením správné teploty v ložnici psí boudy při venkovních teplotách pod bodem mrazu. Výhodou je především bezpečné napájení 12V a s tím souvisí také nízká spotřeba el. energie.

Montáž se provádí na zadní stěnu psí boudy (lze instalovat i na jiné místo) a kabel je vyveden přes zadní nebo boční stěnu boudy ven. Kabel má délku 5m a pokud by ho pes překousl, nic se mu nestane. Přesto je nutné kabel zajistit tak, aby se pes k němu nedostal a nezničil ho. Pro napájení topidla slouží trafo do zásuvky, napájecí kabel má délku 1,2m a je ukončený 230V vidlicí . Celková délka kabelu je tedy 6,2m. Díky bezpečnostním ochranám nemůže dojít k požáru následkem přehřátí.
Vytápění zvýší teplotu ve psí boudě bez přítomnosti psa v průměru o 6°C oproti venkovní teplotě. Do vchodu je nutné instalovat také vchodovou clonu, případně jinak zajistit průchozí dvířka, aby ohřátý vzduch neunikal z boudy. V topném tělese je instalována pojistka proti přehřátí. Na boku topného tělesa se nachází termostat pro regulaci teploty v psí boudě. Topné těleso je umístěno v ochranném krytu, aby se pes k němu nedostal.

Pro vytápění je použito topné těleso, které má
ochranu proti přehřátí - těleso je vypnuto při přehřátí (více jak 80°C). Nemůže tak dojít k požáru způsobeného přehřátí tělesa.  Pokud máte jakékoli dotazy k tomuto doplňku, neváhejte nás kontaktovat.

3 500,00 Kč